Miele повідомляє про зростання продажів на 5,9% і понад 1000 нових співробітників в минулому фінансовому році

Гютерсло 10 серпня 2017 – Найбільший в світі виробник побутової техніки преміум-класу компанія Miele досягла обсягів продажу в розмірі 3,93 млрд євро в 2016/17 фінансовому році. Річне зростання прибутку склало 5,9% – 218 млн євро відповідно. За словами представників Miele, такому зростанню сприяв вихід на ринок нових моделей вбудовуваної техніки і пилососів. Особливу увагу в минулому фінансовому році компанія приділила партнерству з італійською компанією Steelco, що спеціалізується на медичних технологіях, запуску Miele Venture Capital GmbH і створення нового підрозділу компанії Smart Home. На цей час в Miele працює близько 19 500 співробітників, що на 1000 осіб більше, ніж у минулому році. Обсяг інвестицій за звітний період склав 225 млн євро.

Рада директорів Miele Group вважає, що таке зростання можна назвати «цілком задовільним». Тричі за останні 10 років зростання продажу Miele перевищила середній показник, незважаючи на відсутність найсприятливіших для цього умов на ключових ринках (в Росії, Туреччині і Великобританії), а також постійний конкурентний вплив на ціни практично у всіх товарних групах і ринках.

Компанія Miele робить все можливе, щоб протистояти агресивній маркетинговій і ціновій політиці інших виробників, приділяючи особливу увагу ексклюзивній якості техніки та інноваційним технологіям, які не мають аналогів. Нові лінійки товарів і промо-моделі дозволили компанії не тільки поліпшити продуктивність, але і в окремих випадках зайняти нові цінові позиції. Це стало можливим завдяки постійному зростанню Miele на міжнародному ринку – як в онлайн, так і роздрібних магазинах, що забезпечує додатковий імпульс в постійно мінливих умовах сучасних ринків.

Miele очікує значного збільшення обороту і обсягів продажу в наступному фінансовому році. Ці очікування базуються на максимально диференційованому портфелі компанії, добре структурованому в контексті маркетингу та продажів, а також на позитивних ринкових прогнозах для Німеччини, Європи та міжнародного ринку в цілому.

Значне зростання в США, Австралії, Канаді та Німеччині

У Німеччині показник продажу Miele склав 1,18 млрд. Євро, збільшившись на 6,8%. Останні кілька років Miele є безперечним лідером, якщо брати до уваги частку ринку в Німеччині, і провідною компанією роздрібного продажу великої побутової техніки. В цілому за межами Німеччини продаж виріс на 5,9%. На особливу увагу в цьому сенсі заслуговують ринки США, Австралії, Канади, Австрії та ряд азіатських регіонів. У Великобританії Miele також вдалося домогтися значних результатів, незважаючи на вихід країни з Євросоюзу; в свою чергу свої позиції в Південній Європі відіграли Італія та Іспанія. Частка продажу за межами Німеччини залишилася практично незмінною і склала 70,0% (проти 70,1% у попередньому році).

На особливу увагу заслуговує успіх посудомийних машин Miele – зі збільшенням показників продажу майже на 40% за три роки. Також дуже вдалою стала перша модель безмішкового пилососа Blizzard CX1, продаж якого стартував після прем'єри на IFA в 2016 році. У звітному фінансовому році компанія Miele продала більше 2,5 млн. пилососів, ставши лідером на європейському ринку, як за показниками обороту, так і за показниками продажу.

Нова серія побутової техніки ArtLine, яскрава особливість якої – фронтальні поверхні без ручок, стала однією з головних прикрас преміальної кухонної техніки Miele, задавши нові стандарти мінімалізму в дизайні. Ще одне досягнення Miele носить технічний характер: в новій моделі пральних машин WT1 тривалість повного циклу становить менше 3 годин. WT1 оснащена інноваційною системою дозування миючих засобів TwinDos, а також функцією віддаленого управління. В цілому на ринку пральних машин за минулий фінансовий рік компанія збільшила обсяг продажу на 40%.

Smart Home: новий напрямок бізнесу, нове підприємство, нове співробітництво

Інтелектуальна побутова техніка Miele протягом багатьох років займає лідируючі позиції на ринку. Новий бізнес-підрозділ Smart Home, відкритий восени минулого року, об'єднує в собі R&D, виробництво і маркетинговий підрозділ, а Miele Venture Capital GmbH – надає фінансову підтримку перспективним стартапам. Основну увагу обидва проекти приділяють таким бізнес-моделям, технологіям і додаткам як «Розумний дім» або «Industry 4.0», а також інноваційним технологіям виробництва. На виставці LivingKitchen, в січні, компанія представить розширену версію програми для мобільних пристроїв Miele@mobile: понад 1100 рецептів Miele і 200 надихаючих відеорецептів, створених в ексклюзивній співпраці з порталом Kitchen Stories, які тепер будуть доступні для мобільних пристроїв.

Steelco тепер частина Miele Group

Бізнес-підрозділ Miele Professional, який включає пральне, посудомийне, медичне і лабораторне обладнання повідомляє, що обсяг продажу за минулий фінансовий рік склав 484 млн євро (1,6%). Сектор «посудомийні машини для бізнесу», де в звітному періоді було представлено кілька нових моделей, збільшив показники більш ніж на 8%. Аналогічна ситуація склалася в сервісному секторі. Позитивна тенденція також очікується на ринку «пральних технологій» – в основному завдяки значному зниженню обсягів споживання електроенергії та води в нових моделях пральних машин Benchmark Plus.

Значно зміцнилися позиції Miele в області медичних технологій, завдяки авторитетній італійській компанії Steelco Group, яка тепер входить до складу Miele Group. В ході розподілу функцій було прийнято рішення, що проектний бізнес з продажу устаткування (CSSD) до медичних установ буде сконцентрований під егідою Steelco. Miele зі свого боку відповідає за продаж обладнання для операційних і лабораторій. В рамках довгострокового співробітництва компанія Miele викупила контрольний пакет акцій Steelco, але бренд продовжить роботу під своїм ім'ям. Ключова мета угоди: розширення портфеля Miele і поліпшення якості обслуговування. Сукупний оборот нового альянсу становить близько 250 млн євро – з широким потенціалом для подальшого зростання. В даному звітному періоді партнерство поки не вплинуло на показники продажу Miele.

Більше персоналу в Німеччині і на міжнародному рівні

За даними на 30 червня 2017 року штаті компанії Miele працює 19 465 осіб, це на 1 095 (6%) співробітників більше, ніж в попередньому році. Рівень укомплектованості персоналу вище середнього в тих напрямках, де зростання продажу сприяє зростанню обсягу виробництва. Станом на кінець звітного періоду в штаті компанії Miele працює 10 888 чоловік, що відповідає зростанню на 562 FTE або на 5,4%. Чисельність персоналу збільшилася на всіх виробничих майданчиках, в Центральному Офісі і Miele Germany.

На початку нового навчального року 500 молодих співробітників Miele в Німеччині почнуть навчання одній з 30 комерційних або технічних професій. Близько 120 чоловік перейдуть на курс, який поєднує навчання c отриманням університетського диплома. Ця опція доступна для персоналу Miele, наприклад, в галузі ділового адміністрування, електротехніки, машинобудування, бізнес-інформатики та промислового машинобудування.

Можливість кар’єрного росту і навчання співробітників були відображені в звіті Miele за 2017 рік (за станом на кінець фінансового року – 30 червня), опублікованому в форматі 250-сторінкового PDF-файлу (www.miele.com/sustainability). Особливе значення в цьому звіті також приділяється інформації про енергоефективність техніки Miele протягом всього терміну служби. Починаючи з 2000 року, Miele більш ніж в два рази скоротила споживання енергії і води в своїх приладах, зберігши і навіть поліпшивши показники продуктивності. На виробничих об'єктах особлива увага приділяється факторам навколишнього середовища – обсяги викидів CO2 за той же період скоротилися більш ніж на 50%.

Високорівневі інвестиції у виробництво і продаж

У минулому році обсяг інвестицій Miele Group склав 225 млн євро – це на 41 млн євро або на 23% більше, ніж в попередньому році. Майже 2/3 цих інвестицій були спрямовані на об'єкти Miele в Німеччині, 60% з яких інвестовано в розробку нових приладів, розширення існуючих ліній, конверсію і модернізацію виробничих потужностей. Значні кошти також пішли на модернізацію і розширення департаменту адміністрування, продажу і логістики в Гютерсло. Особливу увагу громадськості привернуло будівництво першого центру для дітей в Німеччині, яке стартує 1 березня 2018 року.

Нові шоу-руми Miele були відкриті в Больцано, Гонконгу, Мадриді, Парижі, Спліті і Стокгольмі.

Довгострокові зміни в раді директорів Miele Group пройшли за наміченим планом: в кінці 2016 Едуард Сайлер, виконавчий директор з технологій, після 19 років роботи на посаді члена ради пішов у відставку. Його наступником на посаді став Штефан Брайт, який раніше обіймав посаду виробничого директора Miele в Гютерсло. В рамках ретельно підготовленого процесу переходу Доктор Брайт увійшов до складу ради в квітні 2016 року, тимчасово ставши шостим виконавчим директором з технологій. Інші члени ради з рівним правом голосів – Олаф Барч (виконавчий директор з фінансових і адміністративних питань), Доктор Аксель Кніль (виконавчий директор з маркетингу та продажу Miele), Доктор Маркус Мілє і Доктор Райнхард Цінканн (виконавчі директори і співвласники компанії Miele).

Ваша контактна особа
Ansprechpartner

Контактні особи

Якщо у вас є запитання або побажання, зателефонуйте або напишіть нам на електронну адресу. Ми із задоволенням допоможемо вам.

Детальніше